Letní soustředění mládeže ve třídě Optimist se konalo ve dnech 2.7. – 13.7. 2007 na Velkém Dářku. Soustředění jsme pojali ve stylu táborovém s využitím možnosti co nejvíce společného tréninku na vodě. O mládež jsme se starali celé dva týdny. Soustředění se zúčastnilo celkem 25 optimistů a dvě evropy. Někteří se zúčastnili pouze jeden týden výcviku a proto jsme zařadili do programu dva závody (Závod mladých nadějí I a Závod mladých nadějí II), které jsme odjeli, každý v jednom týdnu. Rozjížďky se jeli vždy ke konci dne.

Každý den jsme využívali jak k tréninku, tak na rozjížďky startovní loď a dva motorové čluny. Trénovali jsme hromadně, aby se závodníci mohli vyhecovat k lepším výkonům. Počasí nám přálo, každý den bylo větrno. První týden 8-10 m/s, v poryvech 12-14 m/s. Druhý týden 4-6 m/s.

V polovině soustředění se jel na Velkém Dářku pohárový závod Bambusová regata Q-3M,Q-3C a na závěr soustředění (další víkend) se jel závod Pohár Jedovnic Q-3M. Na břehu jsme měli nachystaný doplňkový program, zábavu pro děti, nebo přednášky spojené s jachtingem. Počasí nám dovolilo koupání ve vodě pouze začátkem prvního týdne a ke konci druhého týdne. Proto jsme jeden den navštívili saunu vedle loděnice, kde jsme doplnili energii. Stravování jsme zajišťovali dovozem do loděnice z jídelny.

Během soustředění proběhlo mnoho soutěží, které se hodnotily body a následující den se vyhlašoval vítěz. Průběžně se všechny body sčítaly, a mládež měla stále v čem soutěžit. Přednášku na téma závodní pravidla přednesl Lubomír Hofmann rozhodčí první třídy, taktiku startů měl Ing.Vítězslav Moučka. Zvukové a vizuelní znamení jsme probrali přímo na startovní lodi na břehu a používali jsme je během celého soustředění. První pomoc si každý vyzkoušel na přednášce s praktickou ukázkou na figurině (Andula). Na závěr každého týdne jsme uspořádali rozloučení s odcházejícími dětmi s hudbou a tancem. Děti zde dostali reklamní předměty a trička s logem soustředění 2007 Velké Dářko. Na závěr druhého týdne jsme ozdobili startovní loď, zapřáhli lodě do vleku a uspořádali noční výlet s hudbou po Dářku.


Zúčastnili se

OPTIMIST

  Jméno a příjmení
1. Blažek Jan
2. Dostálová Vlasta
3. Hanuš Daniel
4. Houska Vojtěch
5. Kafka Richard
6. Kafka Roman
7. Kafková Anna
8. Kováčová Tereza
9. Kučerová Lucie
10. Minksová Barbora
11. Pilařová Tereza
12. Sivý Štěpán
13. Sobota Martin
14. Sobotová Kristýna
15. Staníková Kamila
16. Strejček Radim
17. Ščerba Patrik
18. Štěpánský Jan
19. Šugárová Kristýna
20. Šulcová Barbora
21. Teplý Ondřej
22. Tichánek Michal
23. Vrzalová Elen
24. Zajíček Daniel
25. Zárubová Michaela

EVROPA

  Jméno a příjmení
1. Knejzlík Marek
2. Prudík Petr