2017

Jachtařské soustředění je určeno pro začínající i pokročilé mladé jachtaře v lodní třídě Optimist, Evropa, Laser 4,7 a Bic Techno.

Soustředění je rozděleno na dvě části, kdy první týden 3. - 7. 7. 2017 (po-pá) je zaměřen pro lodní třídu Bic Techno, Evropa a Laser 4,7. Pro lodní třídu Optimist je připraven druhý týden 10. - 14. 7. 2017 (po-pá).

Soustředění je zaměřeno na společný trénink, prohlubování znalostí v oblasti jachtingu, vzájemného poznávání a zařazení dětí do kolektivu. Děti budou rozděleny dle zkušeností do skupin k jednotlivým trenérům. Soustředění je otevřeno pro všechny děti a mládež, které mají rádi jachting. Je pořádáno formou táborového typu. Ubytování ve vlastních obytných autech, stanech, přívěsech apod. Stravování je zajištěno dovozem na klub. Areál loděnice je uzavřený. Loď musí mít každý svoji, na vodě trávíme hodně času 4 – 5 hod. denně. V případě bezvětří je náhradní program, např. cyklovýlety, proto je důležité si dovézt kolo a helmu. Dítě by mělo umět jezdit na kole a nejlépe i používat přehazovačku (u nás jsou kopečky). Věk dítěte v lodní třídě Optimist je ideální, až začne školní docházku, aby zvládalo základní návyky. Děti by měli umět plavat a měli by zvládnout základní vedení lodě (pracujeme kolektivně a to potom ty ostatní zdržuje).  Dítě musí mít základní jachtařské oblečení na vodu (boty, bundu, kalhoty, vestu). Není možné poslat potomka na soustředění pouze s lodí a vestou. Vysočina umí být někdy studená a my trénujeme, i když je chladno. V rámci soustředění mají děti vše placené, stačí pouze kapesné na zmrzlinu nebo na něco dobrého na výletech. Platbu je možno uhradit bankovním převodem nebo při nástupu na soustředění. Pokud budete potřebovat vystavit fakturu pro zaměstnavatele na (příspěvek dítěte na tábor), tak mě prosím kontaktujte. Soustředění začíná pondělní snídaní, nástup je v neděli večer, kde si převezmeme děti. Konec je v pátek odpolední svačinou po denním programu.

 • Místo konání:    Yacht Club Velké Dářko
 • Termín:                              

LT Bic Techno                    3.7. – 7.7.2017

LT Laser 4,7                       3.7. – 7.7.2017

LT Evropa                           3.7. – 7.7.2017

LT Optimist                        10.7. – 14.7.2017

 • Ubytování:         V uzavřeném areálu loděnice ve vlastním stanu, přívěsu nebo obytném autě. Napojení na elektřinu. Omezený počet pokojů (tj. dva pokoje s šesti a čtyřmi postelemi). V případě zájmu, o ubytování na pokoji, pište do poznámek v přihlášce. Stav obsazení pokojů bude průběžně aktualizován v seznamu přihlášených.
 • Stravování:         Je zajištěno dovozem z jídelny a podáváno na klubovně.
 • Technické zabezpečení:   Motorové čluny, startovní prám.
 • Kulturní vyžití:   Zábavní centrum Vagón, volnočasový areál Pilská nádrž, výlety na kolech.
 • Sportovní vyžití: Stolní tenis, betonové a antukové hřiště, kánoe.
 • Diskotéka:          v rytmu Hawai
 • Vybavení dětí:  Loď v provozuschopném stavu, jachtařské i nejachtařské vybavení, oblečení, boty, vestu, helmu na kolo, kolo, kartičku pojišťovny. Náhradní oblečení (děti se vymlouvají, že nemůžou jít na vodu, že mají vše mokré. Nemůžou jít na rozcvičku, že nemají boty apod.
 • Kontakty:

Yacht Club Velké Dářko

TJ Žďár nad Sázavou z.s.

Jungmannova 1495/8

59101 Žďár nad Sázavou

Richard Kafka tel:602528190

Email: richard.kafka@email.cz

web: http://soustredeni.ycvelkedarko.cz/

 • Cena: Bude upřesněna po konzultaci s jednotlivými lodními třídami o možném příspěvku.

Přihlášky: Elektronická přihláška ZDE

Platba:  Bude vybírána při nástupu na soustředění (upřednostňuji a to z důvodu, pokud někdo nenastoupí, tak mu nebude účtován storno poplatek) nebo bankovním převodem a to na č.ú. 1622154359/0800 variabilní symbol 12 (do poznámky uveďte jméno účastníka.

 • Prohlášení o zdravotním stavu: Prosím o vytisknutí formuláře, vyplnění a odevzdání při nástupu.

Termín ukončení přihlášek je do 10. 6. 2017 nebo do naplnění kapacity. Pokud se přihlásí málo účastníků v lodní třídě, budete kontaktováni o dalším průběhu. Seznam účastníků bude na stránkách průběžně aktualizován.

V obsahu našich stránek najdete všechny soustředění od roku 2007. Pro inspiraci shlédněte video z minulého roku.

Neváhejte se na cokoli zeptat, můžete psát na richard.kafka@email.cz nebo volat na tel. 602 528 190 Richard Kafka.